Wrocław 2017-09-20

Witam,

We wrześniu na kortach Stowarzyszenia miały miejsce 3 ciekawe imprezy, a mianowicie:

• turniej singlowy dla dorosłych (2/3-09),
  • zajęcia sportowe dla dzieci (10-09),
  • turniej deblowy zakończony grillem (16/17-09).

W turnieju singlowym wzięło udział 16 tenisistów. Mecze były bardzo emocjonujące i przyniosły kilka niespodzianek. Zaliczyć do nich należy zwycięstwa w 1/8 finału Pauliny Oczko (3:6,7:6,10:6) i Zbigniewa Komarzyńca (6:3,1:6,10:8) odpowiednio nad Jerzym Włodarczykiem i Zbigniewem Żurawkiem, a także zwycięstwo Grażyny Zaremby w ćwierćfinale nad Zbigniewem Komarzyńcem (7:5,6:4).

Do największej jednak niespodzianki, a właściwie sensacji, doszło w finale, kiedy to Asia Kwiatkowska pokonała Tomasza Bojarskiego w stosunku 6:3.3:6,10:8. Trzecie miejsce zajęła Grażyna Zaremba.

Rozegrano również turniej pocieszenia, który wygrał Marcin Nowak, pokonując Zbigniewa Żurawka w stosunku 9:6.

Trzecie miejsce zajął Roman Stefanowski, który pokonał Marka Banasia 9:4.

Zwycięzcy turnieju głównego otrzymali puchary, dyplomy, piłki Dunlop Fort, owijki i skarpetki a pocieszenia: dyplomy, piłki, owijki i skarpetki.

Nagrody rzeczowe w postaci skarpetek otrzymali również pozostali uczestnicy turnieju.

Tydzień po turnieju singlowym na kortach miały miejsce zajęcia sportowe dla dzieci, które poprowadził trener tenisa mgr Wiesław Mach.

W zajęciach wzięli udział: Emilia Jaworska lat 7, Szymon Jaworski (5), Alicja Bembenek (11) i Iza Stachowska (11).

Trener w formie zabawy pokazał dzieciom wszystkie elementy techniki tenisowej. Dzieci szybko "łapały" poszczególne uderzenia i sądząc po ich zachowaniu, bardzo polubiły ten sport, chociaż niektóre z nich miały pierwszy raz w życiu rakiety tenisowe w ręce.

Po zajęciach wszystkie dzieci otrzymały słodycze.